Warsztaty da finalistów konkursu

Za nami dwa dni intensywnej pracy warsztatowej nad projektami finalistów VIII edycji konkursu „Odkryj e-wolontariat”. 22 i 23 lipca w Warszawie spotkali się reprezentanci organizacji z całej Polski – Radomia, Poznania, Płazy, Staszowa, Krakowa, Radzymina i Torunia. Projekty o różnej tematyce, odpowiadające na różne społeczne potrzeby, połączył jeden cel – chęć jak najlepszej realizacji, w której dopomóc może grant zdobyty w konkursie.

 

Nad jakimi aspektami projektu warto zastanowić się na początku drogi realizacji? Na co zwrócić uwagę, co zaplanować? Zdaniem organizatorów konkursu „Odkryj e-wolontariat” do podstaw należy bezpieczeństwo projektu internetowego, umiejętna i dobrze zaplanowana współpraca z e-wolontariuszami, przemyślana promocja i strategia działania na przyszłość. Te i wiele innych tematów poruszyli finaliści pod okiem specjalistów: Michała Bielickiego i Patryka Betchera (Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego), Kamila Śliwowskiego (Centrum Cyfrowe, Fundacja Panoptykon), Marcina Gołąbka (Wzmacniacz.org), Bartosza Sokolińskiego (Fundujesz.pl), Marzeny Kacprowicz i Beaty Borowieckiej (Fundacja Dobra Sieć). Warsztaty to także moment spotkania finalistów i możliwość czerpania z wzajemnych doświadczeń.

Zobacz galerię zdjęć: https://www.flickr.com/photos/evolunteering/albums/72157668693885494

 

Do 31 sierpnia organizatorzy konkursu czekają na wnioski rozszerzone, które we wrześniu oceni Kapituła. Trzy spośród dziesięciu organizacji otrzymają grant w wysokości 10 000 zł na zrealizowanie pomysłu na projekt e-wolontariacki. Trzymamy kciuki!

Finaliści konkursu:

  • Fundacja Court Watch Polska, projekt Mam to w BIPie! czyli monitorowanie stron gmin w Polsce pod kątem dostępności dla osób niepełnosprawnych.
  • Grupa Zmiana, projekt Hejt_alert czyli wtyczka do przeglądarki, za pomocą której każdy może zgłosić przejawy mowy nienawiści dostrzeżone w sieci.
  • Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Dolina Kacanki”, projekt Cyfrowa siła społecznego działania wzmacniający lokalne organizacje pozarządowe w istnieniu w Internecie.
  • Fundacja To My, projekt iGramy w sieci promujący i edukujący w zakresie grywalizacji w projektach społecznych.
  • Fundacja Antares, projekt E-naukowiec pozwalający e-wolontariuszom brać udział w obserwacji i analizie map nieba.
  • Stowarzyszenie Zielona Grupa, projekt 5-cio minutowa wiedza tworzący kursy on-line dla każdego z nas.
  • Stowarzyszenie Radzymińskie Forum, projekt Panie Przodem wzmacniający przedsiębiorczość kobiet poprzez mentoring on-line.
  • Fundacja ChomONto, projekt Partycypacja w Łodzi z celem zbudowania narzędzia gromadzącego praktyczną wiedzę o możliwościach społecznego działania w sąsiedztwie i mieście.
  • GraffWorkshop2013, projekt Strona internetowa jarocińskich murali umożliwiający artystom i właścicielom budynków kontakt i współpracę w ubarwianiu przestrzeni miejskiej.
  • Fundacja Akceleracji i Inkubacji Biznesu, projekt Portal Niezależnego Życia czyli mentoring dla osób niepełnosprawnych.