Przedłużamy nabór! Zgłoś pomysł do 7 czerwca

Druga szansa na sfinansowanie pomysłów na internetowe projekty społeczne!


Masz pomysł na projekt społeczny, w którego tworzenie będą zaangażowani internauci? Do 7 czerwca 2015 r. zgłoś go do konkursu, wygraj wsparcie mentorów i grant na realizację.

 

Konkurs „Odkryj e-wolontariat” wspiera pomysły na projekty, które budują wspólne dobro lub odpowiadają na społeczne problemy kreatywnie wykorzystując Internet i potencjał, który drzemie w internetowych społecznościach. Organizatorzy konkursu otoczą wsparciem finansowym i merytorycznym najlepsze pomysły na projekty e-wolontariackie – czyli takie, w których internauci działają dobrowolnie i bez wynagrodzenia. Wygrana w konkursie to szansa na wdrożenie w życie autorskiego pomysłu.

Przeniesienie projektów społecznych do Internetu i otwarcie ich na społeczność internautów znacząco zwiększa ich zasięg – organizacje pozarządowe ze swoimi działaniami mogą dotrzeć do środowisk spoza ich najbliższego otoczenia, edukując i wpływając na zmianę postaw. Dodatkowo, Internet otwiera przed nimi możliwość współpracy z wolontariuszami z całej Polski i świata – mogą docierać do pasjonatów i specjalistów, gotowych wesprzeć ich działania w sposób dobrowolny, bez oczekiwania wynagrodzenia, za pośrednictwem Internetu.

 

Zgłoś swój pomysł!

Konkurs „Odkryj e-wolontariat” wspiera i nagradza pomysły na projekty społeczne, które:

  • Prowadzone są głównie w Internecie.
  • Ich celem jest rozwiązanie problemu społecznego lub budowanie dobra wspólnego.
  • Są działalnością non-profit lub non-for-profit.
  • W ich prowadzenie i rozwijanie zaangażowani są internauci i społeczności internetowe, działający na zasadach e-wolontariatu (dobrowolnie, bez oczekiwania wynagrodzenia i za pośrednictwem Internetu).

Jeśli masz pomysł na taki projekt, weź udział w konkursie!

OeW_3_kroki

Nagrody w konkursie

  • Kompleksowe wsparcie merytoryczne – udział w programie edukacyjnym, obejmującym m.in. dwudniowe warsztaty stacjonarne i kurs e-learningowy, podczas którego profesjonaliści z zakresu e-wolontariatu, nowych technologii, bezpieczeństwa w Internecie i biznesu pomogą uczestnikom dopracować pomysły na projekty e-wolontariackie.
  • Granty na wdrożenie projektu dla najciekawszych pomysłów.
  • Sieciowanie – kontakt ze społecznością organizatorów projektów e-wolontariackich z całej Europy.
  • Promocja na poziomie europejskim.

 

Nie czekaj!

Wejdź na stronę http://konkurs.e-wolontariat.pl/, wypełnij formularz zgłoszeniowy i odeślij go na adres: konkurs@e-wolontatriat.pl do 7 czerwca 2015 r.

 

Na stronie konkursu znajdziesz również materiały edukacyjne, z których dowiesz się m.in. jak zaplanować współpracę z internautami, czym jest projekt e-wolontariacki i jakie są koszty wdrożenia go.

 

Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://konkurs.e-wolontariat.pl/