Projekty społeczne w Internecie – ostatnia szansa na otrzymanie grantu!

Nabór wniosków w VII edycji konkursu grantowego „Odkryj e-wolontariat” dobiega końca. Wnioski składać można do 31 maja. Warto zgłosić swój pomysł na pomaganie w Internecie – do wygrania nie tylko wsparcie finansowe, lecz także udział w programie edukacyjnym przygotowanym przez ekspertów.

 

Pomóc rozwinąć projekt w sieci

Konkurs „Odkryj e-wolontariat” wspiera pomysły na projekty, które budują wspólne dobro lub odpowiadają na społeczne problemy kreatywnie wykorzystując Internet i potencjał, który drzemie w internetowych społecznościach. Internet pozwala pokonać bariery czasu i miejsca, umożliwia działanie niemal w każdym momencie – dlaczego więc nie ma być to działanie społeczne?

Organizatorzy konkursu otoczą wsparciem finansowym i merytorycznym najlepsze pomysły na projekty e-wolontariackie (w których internauci działają dobrowolnie i bez wynagrodzenia), wygrana w konkursie to szansa na wdrożenie w życie autorskiego pomysłu.

 

Uczestnicy konkursu

Do konkursu zaproszone są organizacje, instytucje i grupy nieformalne działające na terenie Polski. Zgłaszane projekty mogą mieć dowolną skalę (lokalną, regionalną, ogólnokrajową) i tematykę. Najważniejszy jest pomysł na to, jak zaangażować internetowe społeczności do dobrego działania!

 

Szczegółowe informacje

Szczegółowe informacje, artykuły i wskazówki pomocne w opracowywaniu projektu oraz formularz wniosku znajdują się na stronie www.konkurs.e-wolontariat.pl. Wszelkie pytania i wątpliwości rozwiewamy pod adresem konkurs@e-wolontariat.pl oraz telefonem 22 825 70 22.

 

Organizatorzy

Logo FDS PL 2011 rgb                          logo_PAFW

 

Partner

Microsoft PowerPoint - en_basic_foundation_v13.ppt

Patroni medialni

logo ngo do www ngo.indd logo_bum logo logo_ts_polskaFBR-wizytowki-032009.indd    logo_BZPA_UW

 

 

***

Konkurs „Odkryj e-wolontariat” od 2009 r. nagradza i promuje projekty społeczne, które prowadzone są głównie w Internecie, a ich siłą napędową są e-wolontariusze – osoby, które wspierają projekt w sposób dobrowolny i bez wynagrodzenia za pośrednictwem Internetu. Konkurs przełamuje negatywny stereotyp Internetu – podkreśla, jak wiele interesujących inicjatyw prowadzonych jest w sieci i jak wiele dobrego są w stanie zdziałać społeczności internetowe – nawet wtedy, gdy działają na odległość. Udowadnia również, że nowe technologie mogą być skutecznym narzędziem
w zmienianiu świata na lepsze. W sześciu dotychczasowych edycjach udział wzięło kilkaset polskich organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, z których nagrodzonych zostało 28, nagrodami
o łącznej kwocie 76 tys. zł. Organizatorami konkursu są Fundacja Dobra Sieć i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Partnerem konkursu jest Fundacja Orange.

 

Kontakt

Marzena Kacprowicz

Fundacja Dobra Sieć

m.kacprowicz@e-wolontariat.pl

tel. 22 825 70 22