Wystartowała VII edycja konkursu grantowego „Odkryj e-wolontariat”!

Masz pomysł na stronę WWW, aplikację lub inny projekt, który może pomóc zmieniać świat na lepsze dzięki wykorzystaniu Internetu? Zgłoś go do konkursu! Wygraj wsparcie mentorów i grant na realizację.

Do 31 maja 2015 r. polskie organizacje pozarządowe i grupy nieformalne mogą ubiegać się o granty oraz udział w programie edukacyjnym, który profesjonalnie przygotuje je do prowadzenia projektu społecznego opartego na współpracy z e-wolontariuszami. Pula nagród w konkursie wynosi 20 tys. zł.

 

Z ICTs za pan brat

Coraz więcej organizacji pozarządowych w swoich działaniach wykorzystuje nowe technologie. Nie tylko do komunikacji czy wyszukiwania informacji, ale także do realizacji swoich działań projektowych i wypełniania misji. W poprzednich edycjach konkursu „Odkryj e-wolontariat” udział wzięli m.in.:

 • Centrum Edukacji Mobilnej, fundacja, która uczniom ze szkoły w Nowym Sączu umożliwiła dzielenie się z rówieśnikami pomysłami na kreatywne wykorzystanie Internetu w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu swoich pasji – nauczyła ich, w jaki sposób tworzyć filmiki edukacyjne i zamieszczać je w sieci.
 • GuideSign, grupa nieformalna, która stworzyła wirtualne przewodniki po instytucjach kultury dla osób głuchych.
 • HejtStop, grupa aktywistów, którzy mapują i zamalowują wulgarne napisy pojawiające się w przestrzeni miejskiej. Stworzyli aplikację, dzięki której każdy internauta może włączyć się
  w ich działania.
 • Amazonki, społeczność kobiet chorujących na raka, które za pośrednictwem forum internetowego wspierają się i dzielą doświadczeniem.

Przeniesienie projektów społecznych do Internetu i otwarcie ich na społeczność internautów znacząco zwiększa ich zasięg – organizacje pozarządowe ze swoimi działaniami mogą dotrzeć do środowisk spoza ich najbliższego otoczenia, edukując i wpływając na zmianę postaw. Ponadto, Internet otwiera przed nimi możliwość współpracy z wolontariuszami z całej Polski i świata – mogą docierać do pasjonatów i specjalistów, gotowych wesprzeć ich działania w sposób dobrowolny, bez oczekiwania wynagrodzenia, za pośrednictwem Internetu.

 

Zgłoś swój pomysł!

Konkurs „Odkryj e-wolontariat” wspiera i nagradza projekty społeczne, które:

 • Prowadzone są głównie w Internecie.
 • Ich celem jest rozwiązanie problemu społecznego lub budowanie dobra wspólnego.
 • Są działalnością non-profit lub non-for-profit.
 • W ich prowadzenie i rozwijanie zaangażowani są internauci i społeczności internetowe, działający na zasadach e-wolontariatu (dobrowolnie, bez oczekiwania wynagrodzenia i za pośrednictwem Internetu).

Jeśli masz pomysł na taki projekt, weź udział w konkursie!

 

Nagrody w konkursie

 • Kompleksowe wsparcie merytoryczne – udział w programie edukacyjnym, obejmującym m.in. dwudniowe warsztaty stacjonarne i kurs e-learningowy, podczas którego profesjonaliści z zakresu e-wolontariatu, nowych technologii, bezpieczeństwa w Internecie i biznesu pomogą uczestnikom dopracować pomysły na projekty e-wolontariackie.
 • Granty na wdrożenie projektu dla najciekawszych pomysłów.
 • Sieciowanie – kontakt ze społecznością organizatorów projektów e-wolontariackich z całej Europy.
 • Promocja na poziomie europejskim.

 

Nie czekaj!

Wejdź na stronę http://konkurs.e-wolontariat.pl/, wypełnij formularz zgłoszeniowy i odeślij go na adres: konkurs@e-wolontariat.pl do 31 maja 2015 r.

 

Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://konkurs.e-wolontariat.pl/

 

Organizatorzy

Logo FDS PL 2011 rgb                          logo_PAFW

 

Partner

Microsoft PowerPoint - en_basic_foundation_v13.ppt

Patroni medialni

logo ngo do www ngo.indd logo_bum logo logo_ts_polskaFBR-wizytowki-032009.indd    logo_BZPA_UW

 

 

***

Konkurs „Odkryj e-wolontariat” od 2009 r. nagradza i promuje projekty społeczne, które prowadzone są głównie w Internecie, a ich siłą napędową są e-wolontariusze – osoby, które wspierają projekt w sposób dobrowolny i bez wynagrodzenia za pośrednictwem Internetu. Konkurs przełamuje negatywny stereotyp Internetu – podkreśla, jak wiele interesujących inicjatyw prowadzonych jest w sieci i jak wiele dobrego są w stanie zdziałać społeczności internetowe – nawet wtedy, gdy działają na odległość. Udowadnia również, że nowe technologie mogą być skutecznym narzędziem
w zmienianiu świata na lepsze. W sześciu dotychczasowych edycjach udział wzięło kilkaset polskich organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, z których nagrodzonych zostało 28, nagrodami
o łącznej kwocie 76 tys. zł. Organizatorami konkursu są Fundacja Dobra Sieć i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Partnerem konkursu jest Fundacja Orange.

 

Kontakt

Marzena Kacprowicz

Fundacja Dobra Sieć

m.kacprowicz@e-wolontariat.pl

tel. 22 825 70 22